Marketing a analýza web stránok, eshopov a portálov

Zviditeľnenie web stránky a zlepšenie prístupnosti pre návštevníka

Tvorbou online riešenia sa naša práca obvykle nekončí

Ako zlepšiť a zviditeľniť firmu na internete

Tvorbou online riešenia sa naša práca obvykle nekončí

Tvorba a rozsah web stránky závislý na požiadavkách klienta

V prípade ak Vaše webové riešenie nie je dostatočne známe, alebo Vaša značka nepatrí k celosvetovo pôsobiacim brandom, prípadne nevyužívate už dlhú dobu propagáciu Vašej spoločnosti mimo internetu, domievať sa že dokončením web stránky, eshopu, alebo iného online riešenia máte vyhraté a nič netreba robiť by bolo naivné. Funguje to rovnako ako pri klasickom podnikaní. Otvoríte si novú prevádzku na neviditeľnom opustenom mieste a čakáte že ku Vám prídu zákazníci. Oni však nechodia. Prečo? Odpoveď je jednoduchá NEVEDIA O VÁS a ak o Vás nikto nevie, nikto u Vás nenakúpi, alebo neobjedná si Vašu službu. Toto isté platí aj pre webový projekt ak nikto o ňom nevie nikto ho nenavštívi.

Zviditeľnenie web stránky na google a jeho partnerov

Rozsah použitia funkcionality Vašej web stránky

Použiva sa viacero metód

  1. Optimalizácia pre vyhľadávače – je popísaná na samostatnej stránke SEO
  2. Google ads – Vaša web stránka sa môže zobrazovať na prvých priečkach vyhľadávania google okamžite, ale platíte za každý preklik na Váš webový projekt. Google ads patrí k vysoko efektívnej forme internetovej reklamy, ale je dôležité mať správne nastavenú kampaň a rovnako sa vyžaduje a k dosiahnutiu efektivity si vyžaduje relatívne častú starostlivosť. Nevýhodou je, že pokiaľ kľúčové slovo je často vyhľadávané, kampaň môže stáť nemalé finančné prostriedky.
  3. Bannerová kampaň prostredníctvom google ads – výborná forma na zviditeľnenie značky. Relatívne presne sa dá nastaviť cieľové publikum a Vaša reklama sa môže zobrazovať aj na ďalších projektoch spoločnosti google ako je napr. Youtube ale aj na weboch zmluvných partnerov. Rovnako ako pri google ads neplatíte za zobrazenia reklamy, ale iba za preklik na váš web.
  4. Remarketing prostredníctvom google ads – podobné ako bannerová kampaň, ale reklama sa zobrazuje iba užívateľom, ktorí už raz navštívili Vašu stránku. Logika funguje nasledovne: Návštevník Vašej stránky má pravdepodobne záujem o Vašu službu aj dobré sa mu pripomenúť. Táto kampaň nie je vhodná na jednorázové služby, ktoré užívateľ potrebuje okamžite príklad: Pokiaľ prevádzkujete havarinú službu potrebuje Vás zázník službu ihneď a neskoršia reklama po vyriešení havárijného stavu ho nebude zaujímať.

Reklama prostredníctvom sociálnych sietí

Grafický návrh, webdesign a celková uhladenosť a funkčnosť stránky

Facebook a Instagram pozná asi každý z nás aj tu sa dá rôznymi spôsobmi zviditeľniť Vašu webovú prezentáciu a zvýšiť povedomie o značke, alebo produkte. Táto kapitola by si zaslúžila samostatnú web stránku, takže to tu nebudeme rozpisovať, ale pokiaľ Vás táto forma propagácie zaujíma ozvite sa nám.

Analýza prístupnosti web stránky – aby web stránka zarábala musí byť prehľadná

Kvalita grafiky – koláže, kreslenie, ikony, logická štruktúra webu

Množstvo informácií o tvorbe web stránok sa dozviete na podstránke tvorba web stránok, ale aj keď vytvoríme najlepšie webové riešenie stále sa nájde priestor na zlepšovanie. Platí to najmä pri web stránkach s vysokou návštevnosťou a rozsahom. Na zlepšenie prístupnosti používame rôzne nástroje, ktoré sledujú pohyb návštevníkov po Vašej web stránke. Na základe pohybu uživateľa a klikateľnosti na prvky na web stránke vieme urobiť viacero krokov ku zlepšeniu vytvoreného riešenia. Na analytických nástrojoch totiž vidíme ako návštevník scroluje po stránke, ktoré texty číta, na aké tlačidlá na web stránke klikne, ako pohybuje myšou atď. Vieme určiť aj počet návštevníkov ktorý prichádzajú prostredníctvom počítača aj mobilných zariadení ich podiel typ, krajinu atď. Na základe týchto zistení vieme navrhnúť prvky na zlepšenie.

Príklad vlastníte eshop a zákazníci u Vás nenakupujú. Na základe správania zákazníkov a podľa informácií ako prechádzajú po stránke a pri ktorej časti nákupného procesu opustia Váš internetový obchod dokážeme presne určiť problém. Napr. nedá sa kliknúť na niektoré tlačidlo, zákazníci nerorzumenú nákupnému procesu, ceny tovaru sú privysoké, odrádza ich výška poštovného, prvky sú nesprávne rozložené alebo pomenované. Áno toto všetko a omnoho viac dokážeme odhaliť na akomkoľvek webovom riešení, ktoré môžete mať vytvorené kýmkoľvek.

Pokiaľ Vás táto služba zaujala ozvite sa nám.

Analýza návštevnosti a efektívnosti reklamy

Výber vhodného použitia CMS systému pre Vás

Používame na zistenie o počte a type užívateľov, ktorý prišli na Vašu web stránku. Na základe tejto analýzy vieme určiť, počet návštevníkov, krajinu, rozlíšenie, opračný systém, pomer mobilných zariadení, typy mobilných zariadení cez ktoré návštevníci prichádzajú na Váš webový projekt. Dokážeme zistiť omnoho viac. Napr. Pri internetovom obchode vieme zistiť nielen to na to odkiaľ návštevník na Váš eshop prišiel, ale v prípade nákupu vieme zistiť aj výšku objednávky ktorú u Vás zákazník vytvoril. Na základe týchto zistení dokážeme zefektívniť Vašu kampaň aby Vaše prostriedky na reklamu išli presne tam kde prinášajú efekt.

Často kladené otázky a opovede

Často kladené otázky a opovede

Aké otázky si často dávate pri tvorbe web stránok? My v onweb.sk Vám na nych zodpovieme

Dokážete zlepšiť prístupnosť aj na web stránke, ktorú ste nevytvárali vy?

ÁNO  – odporúčania čo zlepšiť vieme poskytnúť všade a na akomkoľvek riešení, dokonca vieme urobiť aj úpravy na Vašom webovom riečení aj keď nepochádza od nás, avšak v prípade ak si webový projekt vyžaduje programárorské úpravy a je nesprávne nakódované a navyše v niečom čo sa dlhé roky nepoužíva, v taktomto prípade Vám vieme poskytnúť odporúčania a môžete si ich dať aplikovať predchádzajúcemu vývojárovi.

Prečo by ma mala zaujímať analýza môjho webového riešenia?

Môže priniesť zvýšenú rýchlosť a prehľadnosť vďaka, ktorej bude vedieť Váš budúci zákazník nájsť rýchlejšie a jednoduchšie požadované informácie na Vašom webe zvyšujete tým šancu, že návštevník Váš web hneď nezatvorí a nepôjde hľadať inde, ale zvyšujete tým možnosť že objedná produkt, alebo službu práve u Vás.

Ak ste vytvárali web vy máte predsa skúsenosti načo mi je analýza?

Aj keď máme rozsiahle skúsenosti, každý segment je niečím výnimočný a vždy existuje priestor na zlepšenie. Napr. aj na dokonale štrukturovanej web stránke sa môže nachádzať text ktorý návštevníka môže odradiť, lebo mu napr. neporozumie.

Koľko analýza web stránky stáť?

Je to individuálne podľa Vašich požiadaviek. V prípade ak máte záujem o cenovú ponuku neváhajte nás kontaktovať. Radi sa s Vami stretneme a preberieme možnosti. V prípade ak máte záujem o cenovú ponuku bez osobného stretnutia budete nám musieť zodpovedať dosť otázok, ktoré sme vysvetľovali vyššie.

Čo tým získam?

Analýzou prístupnosti a návštevnosti možete získať prehľad o Vašich potenciálnych zákazníkoch a môžete vďaka nim vykonať kroky na zlepšenie. Čo Vám v neposlednom rade môže napomôcť pri zyšovaní ziskov Vašej spoločnosti.

Štatistiky cez google analytics si viem pozrieť aj sám

Áno viete, ale na analýzu prístupnosti web stránky používame nie iba google analytics, ale aj úplne iné nástroje kde vidíme ako sa návštevník pohybuje po web stránke a vidíme koľko času strávi užívateľ nad jednotlivými časťami webu, ktoré časti ho zaujali a ktoré číta a omnoho omnoho viac…

Prečo sa pri Vašom projekte rozhodnúť pre nás?

Prečo sa pri marketingu alebo analýze web stránky, eshopu, alebo portálu rozhodnúť pre nás.

Prečo onweb.sk - Tvorba Web stránok, eshopov, marketingových materiálov

Dokážeme presne nájsť prolém na Vašom webe

Máte málo zákazníkov hoci máte relatívne vysokú navštevnosť? Tento problém vieme riešiť

Dokážeme zacieľiť marketing 

Po konzultácií zistíme informácie o Vašom segmente. Zistíme cieľovú skupinu potencionálnych zákazníkov a na základe nej urobíme presné zacielenie Vašj kampane bez ohľadu na to či ide o zvýšenie predaja, alebo povedomia o značke.

Sprehľadníme a zrýchlime orientáciu návštevníka na Vašej web stránke

Držíme sa zásady nenúťte užívateľa myslieť. Ak užívateľ nemusí myslieť na to ako hľadať požadovanú informáciu na webe môže sa lepšie sústrediť na to čo mu chcete odprezentovať.

Rozumieme optimalizácií pre vyhľadávače

Našli ste nás cez google? Pokiaľ sa zveríte do rúk nám, nájdu Vás vaši zákazníci rovnako ako ste vy našli nás.

Poskytneme Vám presné dáta o návštevníkoch Vášho webového projektu

O návštevníkoch Vašej web stránky vieme zistiť množstvo informácií o tom prečo a odkiaľ prišli na Váš web a ako sa na ňom orientujú.

Ako prebieha spolupráca s nami

Ozvete sa nám - Tvorba web stránok Bratislava

Ozvete sa nám

Stretnutie a analýza Vašich potrieb - tvorba web stránok

Stretnutie a analýza problému.

Tvorba web stránok - Návrh grafiky web stránky

Návrh riešnia problému

Tvorba a Programovanie web stránky - Bratislava a okolie

Práce na odstránení problému

Tvorba web stránky a spustenie webu do sveta

Zlepšenie prístupnosti a predaja