Tvorba loga a corporate identity pre malé aj veľké firmy

Tvorba firemnej identity, dizajn manuál, návrh motívu loga, návrh firemných farieb

Čo zahŕňa tvorbu loga a corporate identity; faktory ovplyvňujúce cenu a čas vyhotovenia

Typ loga

Tvorba a rozsah web stránky závislý na požiadavkách klienta

Najdôležitejším faktorom pri cene za vytvorenie loga je Vaša predstava o tom, ako má logo vyzerať. Či sa rozhodnete len pre textové logo, ktoré nesie názov Vašej spoločnosti, alebo si želáte mať pri názve spoločnosti aj motív – je len na Vás aký typ loga sa Vám bude páčiť. Vplyv na cenu má nielen typ loga, ale aj použitie vhodného fontu – viac sa dozviete v sekcii typografia. Pri logu s motívom rozhoduje viacero faktorov. Jedným z nich je náročnosť motívu. Ak sa rozhodnete pre logo, ktoré bude mať jednoduché prvky, cena za návrh bude nižšia ako pri zložitom motíve. Najnákladnejším typom motívu je logo, ktoré nielen vystihuje Vaše podnikanie, ale navyše je jeho grafický návrh viacvýznamový.

Farby loga neovplyvňujú jeho cenu, ale v logu zastávajú jednu z najdôležitejších funkcií – od zvolených farieb loga sa bude totiž odvíjať celá Vaša firemná identita. Zvolené farby a motívy loga by mali byť použité aj na iných firemných materiáloch ako sú letáky, web stránka, vizitky, hlavičkové papiere, obálky a množstvo ďalších materiálov. Farby majú veľký vplyv aj na konečný výsledok a dojem, pretože ak si napr. zvolíte farebnú kombináciu, ktorá sa k sebe príliš nehodí, prejaví sa to na všetkých firemných materiáloch a celkový dojem by nedokázal zachrániť ani ten najlepší grafický dizajnér.

Typografia – Použitie fontu loga

Rozsah použitia funkcionality Vašej web stránky

Typografia je pri tvorbe loga jedným zo základných prvkov vizuálu. V nasledovných riadkoch Vám stručne priblížime vplyv typografie na cenu loga. Pokiaľ si na tvorbu loga zvolíte voľne dostupný font, za daný font neplatíte, ale logo sa nebude príliš odlišovať od ostatných. Existujú aj platené fonty, ktoré vyzerajú pútavejšie a nepoužíva ich veľké množstvo firiem, ako je to pri voľne dostupných fontoch, ale prinesie to aj zvýšené náklady na tvorbu loga a ďalších materiálov. Pri platených fontoch je možné si zakúpiť kompletný balík (všetky hrúbky fontov), príp. iba niektoré hrúbky fontov, napr. len hrubý a tenký font. Licenciu na použitie fontu je potrebné uhradiť tvorcovi fontu, preto sa ich ceny líšia. Niektoré fonty sa dajú zakúpiť iba pre tlačové verzie. Pokiaľ by ste chceli takýto font používať na Vašej webovej stránke, bude potrebné si zakúpiť webovú licenciu na daný font.

Najunikátnejším riešením je tvorba vlastného fontu, avšak takýto font patrí k cenovo a časovo náročnejším položkám.

Počet návrhov

Zobrazenie Vašej web stránky aj na starých prehladačoch

Pokiaľ máte presnú predstavu o tom, ako by Vaše logo malo vyzerať, stačí Vám jeden návrh a pár farebných variácií, pripadne pár korektúr. V tomto prípade je cena za grafický návrh loga najnižšia. Čím vzdialenejšia je Vaša predstava a čím je Váš vkus špecifickejší, tým viac návrhov loga budete potrebovať, čo sa odrazí aj na celkovej sume za daný počet návrhov.

Dizajn manuál k logu

Grafický návrh, webdesign a celková uhladenosť a funkčnosť stránky

Dizajn manuál k logu nie je nevyhnutný, ale pokiaľ to myslíte s Vašou spoločnosťou naozaj vážne, mal by byť súčasťou loga a firemnej identity. Dizajn manuál obvykle obsahuje motív loga, použitý font, ochrannú zónu loga, správne a nesprávne použitie loga, kódy farieb v RGB, CMYK a zvyšku corporate identity pre print aj web. Dizajn manuál môže obsahovať množstvo ďalších prvkov ako správne navrhovať a spracovávať firemné materiály. Čím rozsialejší bude Váš dizajn manuál a čím viac zmien sa v ňom bude uskutočňovať, tým vyššia bude jeho celková cena.

Licencia na použitie loga

Kvalita grafiky – koláže, kreslenie, ikony, logická štruktúra webu

Pokiaľ si objednáte logo u nás, ihneď po úhrade Vám poskytneme v cene návrhu loga aj neobmedzenú licenciu na jeho použitie. Pri platených fontoch uhrádzate poplatok za licenciu priamo autorovi fontu.

POZOR: niektoré firmy Vám síce vytvoria návrh loga za výhodnú cenu, avšak neposkytnú Vám licenciu na jeho použitie. Vo viacerých prípadoch cena za licenciu na použitie loga môže až niekoľkonásobne presiahnuť cenu za vytvorenie loga, alebo Vám licenciu na použitie poskytnú až po tom, ako si u nich objednáte dizajn manuál.

Iné prvky firemnej idetity – Corporate identity

Výber vhodného použitia CMS systému pre Vás

Pokiaľ si želáte grafické návrhy nielen loga, ale aj firemných materiálov, cena sa navyšuje od množstva požadovaných návrhov firemných materiálov. To platí aj pri požiadavke o grafické návrhy firemných materiálov obsiahnutých v dizajn manuáli.

Záver

Tvorba web stránok optimalizovaných pre mobilné zariadenia

Je to len na Vás, aké prostriedky sa rozhodnete investovať do loga a firemnej identity. Je potrebné si len uvedomiť, že logo a firemná identita Vás budú spravádzať dlhú dobu. Kvalitne vytvorené logo by malo byť dobre zapamätatelné a malo by disponovať určitou unikátnosťou. Ak dnes ušetríte na logu, nemusí sa Vám to v budúcnosti vyplatiť v prípade, že logo budete chcieť neskôr zmeniť, pretože od loga a firemnej identity sa odvíjajú všetky firemné materiály. To znamená, že ak by ste si v budúcnosti želali logo zmeniť, nezaplatíte iba za vytvorenie nového loga a corporate identity, ale budete nevyhnutne musieť meniť aj všetky firemné materiály, čo môže predstavovať mnohonásobnú investíciu než do samotného loga a identity. Okrem iného Vás podľa firemných farieb a loga identifikujú Vaši zákazníci a preto veľké firmy robia rozsiahle kampane pri zmene svojho loga, aby upovedomili o tejto zmene svojich zákazníkov.

Často kladené otázky a odpovede

Často kladené otázky a odpovede

Aké otázky si často dávate pri tvorbe web stránok? My v onweb.sk Vám na nych zodpovieme

Začínam podnikať a chcel by som si vytvoriť logo, ale ostatné firemné materiály a dizajn manuál sú pre mňa v súčasnosti nákladné, je možné tieto položky vytvoriť aj neskôr?

Samozrejme – ale veľmi dôležitou informáciou je, že už na začiatku pôsobenia firmy by ste mali mať dobre spracované aspoň základné firemné materiály, pretože si tým zvyšujete dôveryhodnosť Vašej firmy.

Poskytujete k návrhu loga aj licenciu na jeho použitie?

ÁNO – v cene grafického návrhu je aj licencia, tzn. logo aj firemnú identitu môžete používať neobmedzene.

Čo ak sa mi Vaše návrhy nebudú páčiť?

Určite sa Vám páčiť budú, pretože na prvom stretnutí si prejdeme všetky Vaše požiadavky a porozprávame sa s Vami o tom, aké prvky, farby a iné vlastnosti sa Vám páčia. Môže sa však stať, že náš vkus a predstavy o vzhľade budú diametrálne odlišné od tých Vašich. V tom prípade radšej zákazku odmietneme, pretože máme radi dobré vzťahy s ľuďmi a bude lepšie ak si dáte urobiť logo u niekoho, kto sa trafí do Vašich predstáv, ako by sme mali mať spolu zlé vzťahy.

Koľko bude stáť logo a corporate identity?

Ako ste sa mohli dočítať vyššie, cenu loga a firemnej identity ovplyvňuje mnoho faktorov a pokiaľ nepoznáme Vaše požiadavky, nedokážeme Vám určiť cenu. V prípade, že máte záujem o cenovú ponuku, neváhajte nás kontaktovať. Radi sa s Vami stretneme a preberieme možnosti. V prípade, že máte záujem o cenovú ponuku bez osobného stretnutia, budete nám musieť zodpovedať množstvo otázok ohľadom informácií, ktoré sme uviedli vyššie.

Za aký čas mi dokážete vytvoriť nové logo?

Veľmi rýchlo, dokonca aj v ten istý deň, ako si ho u nás objedáte, ale môže sa to odraziť na kvalite. V tomto prípade je lepšie, keď máme viac času a dáme si na Vašom logu naozaj záležať. Je to samozrejme nákladnejšie, ale ušetríte tým množstvo prostriedkov v budúcnosti.

Prečo sa pri Vašom projekte rozhodnúť pre naše služby?

Výhody našej spolupráce

Prečo onweb.sk - Tvorba Web stránok, eshopov, marketingových materiálov

Flexibilita

Dokážeme vytvoriť logo, ktoré sa zmestí do takmer akéhokoľvek rozpočtu. Dôležité je však mať na pamäti, že cena ovplyvňuje jeho kvalitu.

Tím viacerých grafikov

Pokiaľ sa rozhodnete pre logo alebo firemnú identitu od nás, koncept vieme prideliť viacerým členom tímu, čím sa urýchlia práce a zvýši sa úroveň kreativity.

Kreativita pri tvorbe

Pokiaľ nám pomenujete svoju predstavu, dokážeme ju kreatívne zhmotniť.

Skúsenosti

Logá a firemnú identitu sme vytvorili pre veľké spoločnosti aj pre začinajúcich podnikateľov.

Dodržiavame termíny

Pokiaľ sa dohodneme na určitom termíne a dodáte nám všetky potrebné podklady, termín dodržíme. Čas dodania bude samorejme závisieť aj od množstva Vašich korektúr, pripomienok a rýchlosti našej vzájomnej komunikácie.

Ako s nami prebieha spolupráca

Ozvete sa nám - Tvorba web stránok Bratislava

Ozvete sa nám

Stretnutie a analýza Vašich potrieb - tvorba web stránok

Stretnutie a analýza Vašich potrieb

Tvorba web stránok - Návrh grafiky web stránky

Návrh loga, alebo firemnej identity

Tvorba a Programovanie web stránky - Bratislava a okolie

Dizajn manuál

Tvorba web stránky a spustenie webu do sveta

Odovzdanie loga, licencie atď.