Tvorba loga a corporate identity pre malých aj veľkých

Tvorba firmenej idetity, dizajn manuál, návrh motívu loga, návrh firemných farieb

Čo obnáša tvorba loga a corporate identity – čo má vplyv na cenu a dobu vyhotovenia riešnia

Typ loga

Tvorba a rozsah web stránky závislý na požiadavkách klienta

Najdôležitejším faktorom pri cene za vytvorenie loga je Vaša predstava o tom ako má logo vyzerať. Tj. aké logo sa Vám páči od toho zavisí či sa rozhodnete iba pre textové logo ktoré nesie názov Vašej spoločnosti, alebo budete mať chcieť popri názve spoločnosti aj motív. Dôležitým faktorom na cenu je použitie vhodného fontu viac sa dozviete v sekcii typografia. Pri logu s motívom je faktorov viacero. Jedným z nich je náročnosť motívu. Zjednodušene ak sa rozhodnete pre logo ktoré bude mať jednoduché prvky cena za návrh bude nižšia ako pri zložitom motíve. Najviac peňazí zaplatíte za motív loga, ktoré nielen vystihuje Vaše podnikanie a navyše má pri pohľade viacero významov…

Farby – nemajú vplyv na cenu, ale sú jednou z najdôležitejších častí, pretože od zvolených farieb loga sa bude vytvrárať celá Vaša firemná identita. Farby a motívy zvolené v logu by mali byť použité aj na iných firemných materiáloch ako sú letáky, web stránka, vizitky, hlavičkové papiere obálky a množstvo ďalších firemných materiálov. Farby majú veľký vply aj na konečný výsledok pretože ak si zvolíte farebnú kombináciu, ktorá sa ku sebe príliš nehodí, prejaví sa to na všetkých firemných materiáloch a ani ten najlepší grafický dizajnér s tým nebude vedieť urobiť zázraky :)

Typografia – použitie fontu Loga

Rozsah použitia funkcionality Vašej web stránky

Typografia je pri tvorbe loga jedným zo základných prvkov vizuálu. Vplyv typografie na cenu loga je nasledovný. Pokiaľ si zvolíte na tvorbu loga voľne dostupný font za font nezaplatíte nič, ale logo sa nebude príliš odlišovať od ostatných.  Existujú aj platené fonty, ktoré vyzerajú pútavejšie a nepoužíva ich každá druhá firma, ale prinesie to aj zvýšené náklady na tvorbu loga a ďalších materiálov. Pri platených fontoch si viete zakúpiť kompletný balík (všetky hrúbky fontov), alebo iba niektoré, váhy fontov príklad zakúpite si iba hrubý a tenký font. Pri fonte platíte za licenciu na použitie fontu jeho tvorcovi preto sa ceny líšia, niektoré fontky si viete zakúpiť iba pre tlačové verzie. Pokiaľ chcete takýto font používať na Vašej webovej stránke budete si musieť priplatiť za webovú licenciu na daný font.

Najunikátnejším riešením je tvorba vlastného fontu avšak toto bude patriť k cenovo a časovo náročnejším položkám.

Počet návrhov

Zobrazenie Vašej web stránky aj na starých prehladačoch

Pokiaľ máte presnú predstavu o tom ako by Vaše logo malo vyzerať stačí Vám jeden návrh a pár farebných variácií pripadne pár korektúr. Vtedy bude cena za grafický návrh loga najnižšia. čim vzdialenejšia je Vaša predstava a čím špecifickejší vkus máte, tým viac návrhov loga budete potrebovať a zaplatíte aj viac peňazí.

Dizajn manuál k logu

Grafický návrh, webdesign a celková uhladenosť a funkčnosť stránky

Dizajn manuál k logu nie je nevyhnutný, ale pokiaľ to myslíte s Vašou spoločnosťou vážne mal by byť súčasťou loga a firemnej identity. Dizaj manuál obvyhle obsahuje motív loga použitý font, ochranú zónu loga, správne a nesprávne použitie loga, kódy farieb farieb v RGB, CMYK a zvyšku corporate identity, pre print aj web. Dizajn manuál môže obsahovať množstvo ďalších prvkov, ako správne navrhovať a spracuvávať firemné materiály. Tu platí čím rozsialejší dizajn manuál bude a čim viac zmien sa v dizajn manuály bude robiť tým viac za neho zaplatíte.

Licencia na použitie loga

Kvalita grafiky – koláže, kreslenie, ikony, logická štruktúra webu

Pokiaľ si objednáte logo u nás ihneď po úhrade Vám poskytneme v cene návrhu loga aj neobmedzenú licenciu na jeho použitie. Pri platených fontoch uhrádzate poplatok za licenciu priamo autorovi fontu.

POZOR: niektoré firmy Vám urobia síce návrh loga za výhodnú cenu, avšak neposkytnú Vám licenciu na jeho použitie. Vo veľa prípadov cena za licenciu použitie loga môže presiahnuť vytvorenie loga až niekoľko násobne, alebo Vám licenciu na použitie poskytnú až po tom ako si u nich objednáte dizajn manuál.

Iné prvky firemnej idetity – corporate identity

Výber vhodného použitia CMS systému pre Vás

Ak chcete mať grafické návrhy a nielen na logo, ale aj na firemné materiály, cena sa navyšuje od množstvy požadovaných návrhov na firemné meteriály. Samozrejme pokiaľ si želáte aby dizajn manuál obsahoval aj firemné materiály za túto službu si tiež priplatíte.

Záver

Tvorba web stránok optimalizovaných pre mobilné zariadenia

To aké prostiedky sa rohodnete investovať do loga a firemnej identity záleží iba na Vás. Treba si uvedomiť fakt, že logo a firemná identita Vás budú spravádzať dlhú dobu. Kvalitne vytvorené logo by malo byť dobre zapamätatelné a malo by mať určitú unikátnosť. Ak dnes ušetríte na logu môže sa Vám to v budúcnosti vypomstiť v prípade ak logo budete chcieť v budúcnosti zmeniť od loga a firemnej identity sa totiž odvíjajú všetky firemné materiály. Z toho vyplýva, že ak budete v budúcnosti meniť logo nezaplatíte iba za vytvorenie nového loga a corporate identity, ale budete nevyhnutne musieť meniť aj všetky firemné materiály čo môže predstavovať mnohonásobnú investíciu ako do loga a identity. Okrem toho podľa firemných farieb aloga Vás identifikujú Vaši zákazníci a veľké firmy pri zmene loga robia rozsiahle kampane aby upovedomili o tejto zmene zákazníkov.

Často kladené otázky a opovede

Často kladené otázky a opovede

Aké otázky si často dávate pri tvorbe web stránok? My v onweb.sk Vám na nych zodpovieme

Začínam podnikať a chcel by som vytvoriť logo, ale ostatné firemné materiály a dizajn manuál sú pre mňa v tejto dobe nákladné, dá sa to dorobiť aj neskôr?

Samozrejme sa to dá – treba si však uvedomiť, že už na začiatku firmy by ste mali mať dobre spracované aspoň základné firemné materiály. Zyšujete tým u zákazníkov dôveryhodnosť vo Vašu firmu.

Poskytuje k návrhu loga aj licenciu na jeho použitie?

ÁNO – v cene grafikého návrhu máte aj licenciu, čiže logo aj firmenú identitu môžete používať neobmedzene

Čo keď sa mi Vaše návrhy nebudú páčiť?

Budú – nakoľko na prvom stretnutí si prejdeme Vaše nároky a porozprávame sa s Vami o tom aké prvky, farby atď sa Vám páčia… Pokiaľ sa budú naše predstavy o vzhľade a vkuse diametrálne odlišné zákazku odmietneme. Máme radi dobré vzťahy s ľuďmi. Je lepšie ak si dáte urobiť logo u niekoho kto sa trfí do Vašej predstavy ako by sme mali mať spolu zlé vzťahy.

Koľko bude stáť Logo a corporate identity?

Ako ste čítali vyššie cena za logo a firemnú identitu sa skladá z mnohých faktorov, pokiaľ nevieme Vaše požiadavky nedokážeme Vám dať cenu. V prípade ak máte záujem o cenovú ponuku neváhajte nás kontaktovať. Radi sa s Vami stretneme a preberieme možnosti. V prípade ak máte záujem o cenovú ponuku bez osobného stretnutia budete nám musieť zodpovedať dosť otázok, ktoré sme vysvetľovali vyššie.

Ako rýchlo mi viete vytvoriť nové logo?

Veľmi rýchlo aj v ten istý deň ako si ho u nás objedáte, ale môže sa to odraziť na kvalite, lepšie je ak si dáme na logu záležať zaplatíte síce viac, ale ušetíte množstvo prostriedkov v budúcnosti.

Prečo sa pri Vašom projekte rozhodnúť pre nás?

Prečo sa pri Vašom projekte rozhodnúť pre nás?

Prečo onweb.sk - Tvorba Web stránok, eshopov, marketingových materiálov

Flexibilita

Dokážeme urobiť logo, ktoré sa zmestí do takmer akéhokoľvek rozpočtu, avšak treba si uvedomiť, že cena má vplyv na kvalitu

Tím viacerých grafikov

Pokiaľ sa rozhodnete pre logo alebo o firmnú identitu od nás, koncept vieme prideliť viacerým členom tímu tým sa urýchlia práce a zvíši sa kreativita

Kreativita pri tvorbe

Pokiaľ nám pomenujete svoju predstavu vieme ju kreatívne zhmotniť

Skúsenosti

Logá a firemnú identitu sme vytvorili pre veľké spoločnosti aj pre začinajúcich podnikateľov

Dodržiavame termíny

Pokiaľ sa dohodneme na určitom deadline a vy nám dodáte všetky potrebné podklady včas dodržíme termín. Samozrejme čas dodania bude závisieť aj od množstva Vašich korektúr, pripomienok a rýchlosti Vašej komunikácie s nami.

Ako prebieha spolupráca s nami

Ozvete sa nám - Tvorba web stránok Bratislava

Ozvete sa nám

Stretnutie a analýza Vašich potrieb - tvorba web stránok

Stretnutie a analýza Vašich potrieb

Tvorba web stránok - Návrh grafiky web stránky

Návrh loga, alebo firemnej identity

Tvorba a Programovanie web stránky - Bratislava a okolie

Dizajn manuál

Tvorba web stránky a spustenie webu do sveta

Odovzdanie loga, licencie atď.