SEO – optimalizácia pre vyhľadávače

Vaša web stránka, eshop, alebo portál na prvých priečkach v google, seznam atď.

Čo obnáša optimalizácia pre vyhľadávače – čo má vplyv na cenu SEO

Náročnosť kľúčového slova a sila optimalizácie Vašej konkurencie

Tvorba a rozsah web stránky závislý na požiadavkách klienta

Najdôležitejši vplyv na cenu optimalizácie pre vyhľadávače je sila kľúčového slova na ktoré chcete aby sa Váš web umiestňoval. Zjednodušene ak chcete byť vysoko vo vyhľadávači na nejaké slovo a na toto slovo sa snaži byť na horných pozíciách množstvo web stránok a navyše mnohí Vaši konkurenti majú neobmedzený rozpočet, bude to veľmi náročné. Podobne ako keď si otvoríte večierku s potravinami vedľa Tesca nonstop, Vaše šance na úspech sa výrazne znížia, ale nič nie je nemožné… Preto ak budete chcieť vedieť koľko Vás bude stáť SEO budeme si musieť najprv pozrieť Vašu web stránku a zistiť aká je sila Vašej konkurencie

Štrutkúra Vašej web stránky, eshopu

Rozsah použitia funkcionality Vašej web stránky

Množstvo aj našich zákazníkov požaduje od nás aby na web stránke boli obrovské obrázky a minimum textu. Vyzerá to síce efektne, ale treba si uvedomiť že google, alebo iný vyhľadávač nie je vyhľadávač efektov ale informácií a pokiaľ čitate tento text pravdepodobne máte tiež záujem o informácie a google Vám umožňuje tieto informácie sprostredkovať. Prečo toto píšem keď Vás zaujíma cena za optimalizáciu pre vyhľadávače? Z jednoduchého dôvodu v prípade ak Váš web obsahuje iba obrázky a žiadne texty bude potrebné urobiť prerábku jeho štruktúry aby mohol byť doplnený o texty. Toto musí niekto urobiť a niekto to musi zaplatiť.

Texty a copywriting

Grafický návrh, webdesign a celková uhladenosť a funkčnosť stránky

Ak už máte web stránku musíme skontrolovať texty na web stránke. Vo väčšine prípadov sú nevyhovujúce a musíme ich upraviť, alebo napísať nové. Pokiaľ Vaša web stránka obsahuje málo textu platí toto dvakrát.

Spätné odkazy

Kvalita grafiky – koláže, kreslenie, ikony, logická štruktúra webu

Sú odkazy z iných web stránok a portálov nasmerované na Vašu web stránku. Kvalita odkazov má vplyv na umietnenie web stránky vo výsledkoch vyhľadávania. Táto problemetika je na celý elaborát takže vysvetlili sme to iba stručne. Odkazy musíme od niekiaľ získať robí sa to rôznymi formami a je na tom dosť práce.

Množstvo textu

Výber vhodného použitia CMS systému pre Vás

Zjednodušene čím viac kvalitného textu web stránka má tým má väčšiu hodnotu informácií. Ako sme spomenuli vyššie google je vyhľadávač informácií. Kvalitné a hodnotné texty musí niekto napísať a čím viac toho napíše tým viac zaplatíte.

Použietľnosť webu na mobilných zariadeniach

Zobrazenie Vašej web stránky aj na starých prehladačoch

Všimli ste si, že na mobilnom telefóne sa zobrazujú iné vysledky ako na pošítači? Áno je to tak z tohto dôvodu je dôležité mať odladenú aj mobilnú verziu web stránky. Pokiaľ ju nemáte nebudete sa v mobilných výsledkoch zobrazovať na vysokých pozíciách prípadne vôbec. Mobilnú verzsiu web stránky musí niekto vytvoriť prípadne upraviť a samozrejme sa to prejaví na cene optimalizácie.

Pravidelná starostlivosť

Tvorba web stránok optimalizovaných pre mobilné zariadenia

Netreba si myslieť, že sa na prvé miesta vo výsledkoch vyhľadávania snažíte dostať iba vy. Vo väčšine prípadov pracuje na tom aj Vaša konkurencia, a preto je mnohokrát aj keď nie vždy sa starať o SEO pravidelne. Niekto to musí robiť a z tohto dôvodu to má vplyv na cenu.

Analýzy

Kvalitný a profesionálny copywriting optimalizovaný pre SEO

Pokiaľ Vás zaujíma ako sa posúva Vaša web stránka nahor, alebo nadol vo vyhľadávaní je nutné si občas skotrolovať výsledky našej práce. Môžete si to robiť vy keďže Vám poskytneme k týmto nástrojom prístup, alebo to môžeme kontrolovať my. Závisí od našej dohody.

Zjednodušenie kódu

Dôležitosť použiťia vhodných fontov a typografie

Ak je web stránka pomalá odchádzajú Vám návštevníci. Google to dobre vie a z tohto dôvodu je jeden z vplyvov na SEO aj rýchlosť načítania web stránky. Pokiaľ sa Váš web načítava pomaly je nutné ho optimalizaovať, alebo vytvoriť nový.

Záver

Tvorba web stránok a optimálne použitie fotiek

SEO je súhrn ďalších faktorov, ktoré majú menší či väčší vply na umiestnenie web stránky vo výsledkoch vyhľadávania. Venovali sme sa len najpodstatnejším. V prípade ak máte záujem vieme sa stretnúť a prebrať náročnosť podľa presného zadania.

Často kladené otázky a opovede

Často kladené otázky a opovede

Aké otázky si často dávate pri tvorbe web stránok? My v onweb.sk Vám na nych zodpovieme

Ako rýchlo sa dostane moja web stránka hore vo výsledkoch vyhľadávania pokiaľ sa rozhodnem pre Vás?

Nezáleží či sa rozhodnete pre nás, alebo inú firmu ponúkajúcu optimalizáciu nikto Vám nevie garantovať čas za ktorý google naindexuje Vašu web stránku. Vždy je to prípad od prípadu, ale treba si uvedomiť, že prvé výsledky optimalizácie sa prejavia v najideálnejšom prípade do niekoľkých týždňov až mesiacov. Pokiaľ potrebujete byť vo výsledkoch vyhľadávania ihneď dá sa to dosiahnuť cez platenú reklamu. SEO je dlhodobá záležitosť.

Ako viem zistiť či je moja súčastná web stránka vhodná na SEO.

Pozrieme sa na ňu a vieme Vám povedať.

Budem platiť mesačné poplatky za SEO?

Závisí od sily konkurencie niekde to nie je potrebné vôbec a v iných prípadoch je s tým veľa práce každý deň.

Garantujete mi výsledky?

NIE – nikdy sa to nedá garantovať a kto trvdí opak zavádza Vás, optimalizácia pre vyhľadávače sa nastavuje podľa znalostí ktoré má daná firma o vyhľadávači google. Google na vyhľadávanie používa určité algoritmy, ktoré zlepšuje a vyvíja to čo fungovalo pred pár rokmi nemusí fungovať dnes. Nikto Vám nezaručí, že google nezmení úplne algoritmus vyhľadávania. Avšak domievame sa, že bude pokračovať v trende kvality informácií.

Koľko by stála optimalizácia pre vyhľadávače na bežný web?

Ako sme spomenuli vyššie závisí od od sily Vašej konkurencie.

Viete urobiť optimalizáciu a pre zahraničné web stránky?

Áno samozrejme pokiaľ budú v  bežne používaných svetových jazykoch. Pokiaľ budete chcieť optimalizovať web stránku na svahilčinu bude problém nakoľko nepoznáme nikoho kto tento jazyk ovláda.

Prečo sa pri Vašom projekte rozhodnúť pre nás?

Prečo sa pri Vašom projekte rozhodnúť pre nás?

Prečo onweb.sk - Tvorba Web stránok, eshopov, marketingových materiálov

Pomohli sme mnohým zákazníkom dostať web stránky na prvé pozície

Aj na náročné kľúčové slová. Ak sa s nami stretneme ukážeme Vám to.

U nás platíte za vykonanú prácu nie paušál

Množstvo SEO firiem si účtuje mesačné poplatky bez toho, aby na optimalizácií niečo robili. U nás platíte iba za vykonanú prácu a ku všetkému dostanete vysvetlenie.

Povieme Vám skutkový stav

Pokiaľ budeme dopredu vedieť, že Vaša stránka sa pri Vašom rozpočte na SEO nedá dostať na vyššie pozície z dôvodu silnej konkurencie, dáme Vám to vedieť ešte pred tým ako niečo zaplatíte.

Rozumieme optimalizácií pre vyhľadávače

Našli ste nás cez google? Pokiaľ sa zveríte do rúk nám, nájdu Vás vaši zákazníci rovnako ako ste vy našli nás.

Je pri SEO nutná aj úprava web stránky?

Znovu je to prípad od prípadu pokiaľ máte kvalitne vytvorenú web stránku nie je to nutné. V prípade ak bude potrebné urobiť na nej zmeny pokiaľ je web dobre naprogramovaný môže Vám na základe našich odporúčaní urobiť Váš pôvodný tvorca. Pokiaľ je na webe všetko zle nemá význam sa zaoberať pôvodným tvorcom.

Moja web stránka zrazu padla v google a neviem prečo viete mi pomôcť?

Znova prípad od prípadu. Možno je zavírená, možno ste to prehnali s kľúcovými slovami, možno ste skopírovali texty z inej stránky, alebo ste robili nekalé SEO praktiky. V poslednom prípade pomôcť nevieme. V ostatných prípadoch sa dá nájsť príčina problému.

Ako prebieha spolupráca s nami

Ozvete sa nám - Tvorba web stránok Bratislava

Ozvete sa nám

Stretnutie a analýza Vašich potrieb - tvorba web stránok

Stretnutie a analýza Vášho webu

Tvorba web stránok - Návrh grafiky web stránky

Úpravy web stránky

Tvorba a Programovanie web stránky - Bratislava a okolie

Písanie a úpravy textov

Tvorba web stránky a spustenie webu do sveta

Spustenie zmien a analýzy