SEO – optimalizácia pre vyhľadávače

Vaša web stránka, eshop, alebo portál na prvých priečkach v Google, Seznam a pod.

Čo zahŕňa SEO optimalizáciu pre vyhľadávače; faktory ovplyvňujúce cenu SEO

Náročnosť kľúčového slova a sila optimalizácie Vašej konkurencie

Tvorba a rozsah web stránky závislý na požiadavkách klienta

Najdôležitejším faktorom optimalizácie pre vyhľadávače je sila kľúčového slova, podľa ktorého sa bude Váš web umiestňovať na vysokých pozíciách vo vyhľadávačoch. Inak povedané, pokiaľ si želáte, aby Vaša stránka bola vysoko umiestnená vo vyhľadávači na základe určitého slova, ktoré si však zvolilo ako kľúčové slovo množstvo iných web stránok a pokiaľ Vaši konkurenti disponujú neobmedzeným rozpočtom, ako to býva v mnohých prípadoch, optimalizácia bude veľmi náročná. Je to podobný prípad, ako keby ste si otvorili večierku s potravinami vedľa nonstop Tesca – Vaše šance na úspech sa výrazne znížia. Preto je potrebná prvotná analýza webstránky a sily konkurencie pre stanovenie celkových finančných nákladov SEO optimalizácie.

Štruktúra Vašej web stránky či eshopu

Rozsah použitia funkcionality Vašej web stránky

Množstvo našich zákazníkov od nás požaduje, aby sa na ich web stránke nachádzali obrovské obrázky a minimum textu. Vyzerá to síce efektne, ale je potrebné brať na vedomie, že Google alebo iný vyhľadávač nie je vyhľadávač efektov, ale informácií a pokiaľ čítate tento text, pravdepodobne máte tiež záujem o informácie. Úlohou Googlu je práve tieto informácie sprostredkovať. V prípade, že Váš web obsahuje len obrázky a minimum, príp. žiadne texty, bude potrebné prerobiť celkovú štruktúru web stránky, aby mohla byť doplnená o texty.

Texty a copywriting

Grafický návrh, webdesign a celková uhladenosť a funkčnosť stránky

Pokiaľ už máte vytvorenú web stránku, je nevyhnutná kontrola jej textov. Vo väčšine prípadov sú nevyhovujúce a je potrebné ich upraviť, príp. napísať nové – pre túto činnosť sa používa termín copywriting. Pokiaľ Vaša web stránka obsahuje málo textu, tým viac stúpa dôležitosť vytvorenia kvalitného copywritingu.

Spätné odkazy

Kvalita grafiky – koláže, kreslenie, ikony, logická štruktúra webu

Sú odkazy z iných web stránok a portálov nasmerované na Vašu web stránku. Kvalita odkazov má vplyv na umiestnenie web stránky vo výsledkoch vyhľadávania. Táto problematika je veľmi komplexná a rozsiahla, preto sme uviedli len jej stručné vysvetlenie. Existuje viacero spôsobov získavania odkazov – primárne zo stránok, ktoré takéto služby poskytujú, prípadne zaraďovaním odkazov do katalógov, alebo písaním kvalitného kontentu, ktorý môžete zdieľať na sociálnych sieťach alebo blogoch.

Množstvo textu

Výber vhodného použitia CMS systému pre Vás

Kvalita textu je rozhodujúcim faktorom, – čím viac kvalitného textu web stránka obsahuje, tým vyššia je hodnota informácií uvedených na danej web stránke. Vyššie spomínaný Google je vyhľadávačom práve takýchto informácií, preto Vám ponúkame vyhotovenie kvalitných a hodnotných textov.

Použiteľnosť webu na mobilných zariadeniach

Zobrazenie Vašej web stránky aj na starých prehladačoch

Všimli ste si, že na mobilnom telefóne sa zobrazujú iné výsledky vyhľadávania ako na počítači? Áno, je to tak – z tohto dôvodu je veľmi dôležitá správne doladená mobilná verzia web stránky (pri veľkých projektoch sa väčšinou mobilná verzia samostatne naprogramuje nezávisle od počítačovej verzie), keďže Google primárne zohľadňuje kvalitu mobilných verzií web stránok. Pokiaľ nie je mobilná verzia správne doladená, web stránka sa v mobilných výsledkoch nebude zobrazovať na vysokých pozíciách, prípadne sa nebude zobrazovať vôbec.

Pravidelná starostlivosť

Tvorba web stránok optimalizovaných pre mobilné zariadenia

Treba mať na pamäti, že na prvé miesta vo výsledkoch vyhľadávania sa snaží dostať aj Vaša konkurencia a preto je mnohokrát nevyhnutná pravidelná starostlivosť o SEO, ktorú Vám budeme zabezpečovať.

Analýzy

Kvalitný a profesionálny copywriting optimalizovaný pre SEO

Pokiaľ sa zaujímate o progres Vašej web stránky vo výsledkoch vyhľadávania, je nutné si občas skontrolovať výsledky našej práce. K týmto nástrojom Vám poskytneme prístup, prípadne to môžete nechať na nás – to závisí od našej dohody.

Zjednodušenie kódu

Dôležitosť použiťia vhodných fontov a typografie

Pokiaľ sa web stránka načítava príliš pomaly, odrádza to jej návštevníkov a väčšinou z nej odídu. Google tento fakt zohľadňuje a z tohto dôvodu má vplyv na SEO aj rýchlosť načítania web stránky. Pokiaľ sa Vaša web stránka načítava pomaly, je nutné ju optimalizovať, alebo vytvoriť novú.

Záver

Tvorba web stránok a optimálne použitie fotiek

SEO je súhrnom mnohých faktorov, ktoré viac či menej ovplyvňujú umiestnenie web stránky vo výsledkoch vyhľadávania, avšak venovali sme sa len tým najpodstatnejším. V prípade, že máte záujem o naše služby, dohodneme si osobné stretnutie a preberieme náročnosť na základe presného zadania.

Často kladené otázky a odpovede

Často kladené otázky a odpovede

Aké otázky si často dávate pri tvorbe web stránok? My v onweb.sk Vám na nych zodpovieme

Ako rýchlo sa dostane moja web stránka hore vo výsledkoch vyhľadávania pokiaľ sa rozhodnem pre Vaše služby?

Či sa rozhodnete pre našu, alebo inú firmu ponúkajúcu optimalizáciu, nikto Vám nevie garantovať čas, za ktorý Google naindexuje Vašu web stránku.Takmer vždy sa líši prípad od prípadu, ale vo všeobecnosti sa prvé výsledky optimalizácie prejavia v najideálnejšom prípade do niekoľkých týždňov až mesiacov. Pokiaľ sa potrebujete vo výsledkoch vyhľadávania umiestniť ihneď, je možné to dosiahnuť platenou reklamou. SEO optimalizácia je z hľadiska času dlhodobou záležitosťou.

Ako môžem zistiť či je moja súčasná web stránka správne SEO optimalizovaná?

Po zhliadnutí Vašej web stránky Vás v krátkom čase informujeme o jej správnej SEO optimalizácii.

Budem platiť mesačné poplatky za SEO?

Závisí to od sily Vašej konkurencie – v niektorých prípadoch to nie je potrebné vôbec, iné prípady si vyžadujú množstvo každodennej práce.

Môžete mi výsledky garantovať?

Bohužiaľ nie – výsledky sa nikdy garantovať nedajú a zavádza Vás ten, kto Vám tvrdí opak. Optimalizácia pre vyhľadávače nastavuje daná firma na základe jej znalostí o vyhľadávači Google. Google používa na vyhľadávanie určité algoritmy, ktoré priebežne zlepšuje a vyvíja – preto niektoré staršie algoritmy nemusia fungovať aj dnes. Nikto Vám nemôže zaručiť, že Google úplne nezmení algoritmus vyhľadávania. Domnievame sa však, že bude pokračovať v trende kvality informácií.

Koľko by stála optimalizácia pre vyhľadávače bežnej web stránky?

Ako sme spomenuli vyššie, závisí to najmä od sily Vašej konkurencie.

Dokážete optimalizovať aj zahraničné web stránky?

Áno samozrejme – pokiaľ budú v bežne používaných svetových jazykoch. Problém by nastal len v prípade, že budete chcieť optimalizovať web stránku na jazyk, ktorý nie je svetovo rozšírený (napr. svahilčina), pretože nepoznáme žiadneho používateľa tohto jazyka.

Je pri SEO optimalizácií nutná aj úprava web stránky?

Závisí to od daného prípadu – pokiaľ máte kvalitne vytvorenú web stránku, nie je to nutné. Ak je potrebné urobiť na nej zmeny, môže ich na základe našich odporúčaní vykonať pôvodný tvorca Vašej web stránky, pokiaľ je však správne naprogramovaná. Ak je však nesprávne naprogramovaná štruktúra web stránky a iné potrebné faktory pre SEO optimalizáciu, nemá význam oslovovať jej pôvodného tvorcu, pretože je nutné prerobiť celú jej štruktúru, prípadne vytvoriť úplne novú web stránku.

Moja web stránka sa z neznámeho dôvodu dostala vo výsledkoch vyhľadávania Google na nižšie priečky, viete mi s tým pomôcť?

Dôvodov je viac – možno je zavírená, možno ste to prehnali s kľúčovými slovami, možno ste skopírovali texty z inej stránky, alebo ste robili nekalé SEO praktiky. V poslednom prípade pomôcť nevieme. V ostatných prípadoch je možné nájsť príčinu a riešenie problému.

Prečo sa pri Vašom projekte rozhodnúť pre naše služby?

Výhody našej spolupráce

Prečo onweb.sk - Tvorba Web stránok, eshopov, marketingových materiálov

Mnohým zákazníkom sme pomohli dostať ich web stránky na prvé pozície vo vyhľadávači

Aj na náročné kľúčové slová. Ak sa s nami stretneme ukážeme Vám to.

U nás platíte za vykonanú prácu, nie za paušál

Množstvo SEO firiem si účtuje mesačné poplatky bez toho, aby optimalizáciu pravidelne vykonávali. U nás platíte iba za vykonanú prácu. Vysvetlenie a výklad sú samozrejmosťou.

Oboznámime Vás s reálnym skutkovým stavom

Pokiaľ budeme dopredu odhadovať, že Vašu stránku nie je možné pri Vašom rozpočte na SEO optimalizáciu dostať na vyššie pozície z dôvodu silnej konkurencie, s touto skutočnosťou Vás oboznámime skôr, než začnete do svojej web stránky investovať.

S optimalizáciou pre vyhľadávače máme veľa skúseností

Našli ste nás cez Google? Pokiaľ sa nám zveríte do rúk, nájdu Vás Vaši zákazníci rovnako, ako ste Vy našli nás.

Ako s nami prebieha spolupráca

Ozvete sa nám - Tvorba web stránok Bratislava

Ozvete sa nám

Stretnutie a analýza Vašich potrieb - tvorba web stránok

Stretnutie a analýza Vášho webu

Tvorba web stránok - Návrh grafiky web stránky

Úpravy web stránky

Tvorba a Programovanie web stránky - Bratislava a okolie

Písanie a úpravy textov

Tvorba web stránky a spustenie webu do sveta

Spustenie zmien a analýzy