Tvorba web stránok pre malých aj veľkých

Tvorba www, webdesign a služby spojené so strarostivosťou o web stránku

Čo obnáša tvorba web stránky – čo má vplyv na cenu a dobu vyhotovenia riešnia

Rozsah web stránky

Tvorba a rozsah web stránky závislý na požiadavkách klienta

Jeden z najvýraznejších faktorov na cenu web stránky a dĺžku tvorby webu je jej rozsah. Pokiaľ sa jedná o web stránku malého rozsahu cca 5-7 pod stránok vieme ju vytvoriť do niekoľkých dní. Od rozsahu web stránky sa odvíjajú aj ďalšie veci uvedené v tomto zozname.

Funkcionalita web stránky

Rozsah použitia funkcionality Vašej web stránky

V prípade ak sa jedná o jednoduché riešenie takéto si nevyžaduje žiadnu náročnú funkcionalitu. Opačný prípad je ak potrebujete navrhnúť na mieru moduly so špeciálnou funkcionalitou napr. interaktívny nákupný proces, rôzne interaktívne formuláre, prepojenia a synchronizácie s externými softvérmi atď…

Grafický návrh, webdesign

Grafický návrh, webdesign a celková uhladenosť a funkčnosť stránky

Na webdesign a grafickom spracovaní má najväčší vplyv na cenu množstvo grafických návrhov. Napríklad pokiaľ sa jedná iba o návrh hlavnej stránky a grafika pod stránok vrátane jej štruktúry je identická s hlavnou stránkou je grafika webu lacnou položkou. V prípade ak  každá jedna pod stránka musí mať vlastné grafické spracovanie cena sa navyšuje v závislosti od množstva unikátne vytvorených pod stránok. Samozrejme vplyv na počet návrhov web stránok je aj to, či budete požadovať aj grafické návrhy pre mobilnú verziu web stránky.

Kvalita grafiky – koláže, kreslenie, ikony, logická štruktúra webu

Kvalita grafiky – koláže, kreslenie, ikony, logická štruktúra webu

Cena za grafický dizajn sa môže líšiť výrazne aj od týchto parametrov. Príklad jednoduchý web kde nepotrebujete žiadne koláže, alebo vytvorené ikony na mieru, kde sa netreba príliš zamýšlať nad štruktúrou web stránky bude grafika výrazne lacnejšia ako pri opačnom prípade.

Použite CMS systému

Výber vhodného použitia CMS systému pre Vás

Pri web stránke malého rozsahu bez nutnosti budúcich zmien stačí bežné HTML kódovanie. V prípade ak je web rozsiahlejší, alebo budú očakávané zmeny obsahu je nutné použitie redakčného systému na správu obsahu web stránky takzvaného CMS. Pri menej náročných web stránkach využívame systém wordpress, dokážeme ho aplikovať aj na náročnejšie, alebo náročné projekty avšak aj keď dokážeme na systéme wordpress naprogramovať takmer všetko, vzhľadom na obmedzenia, ktoré wordpress prináša, pri veľkých riešeniach odporúčame našim zákazníkom iné systémy napr. TYPO3, prípadne programovanie na mieru.

Kvalita prevedenia a zobrazovanie web stránky na starých prehliadačoch

Zobrazenie Vašej web stránky aj na starých prehladačoch

Pokiaľ to Váš rozpočet umožňuje vždy sa snažíme o čo najvyššiu kvalitu prevedenia v podstate každá web stránka od nás spĺňa štandardy kvality tak že ju bežný uživateľ nerozozná avšak príklad pokiaľ si vyžadujete aby sa web stránka zobrazovala do detailu rovnako na každom aj starom prehliadači musíme to naprogramovať a samozrejme to niečo stojí…

Optimalizácia pre mobilné zariadenia a tablety

Tvorba web stránok optimalizovaných pre mobilné zariadenia

Vzhľadom k tomu, že množstvo návštevníkov z mobilných zariadení neustále stúpa dokonca v niektorých segmentoch počet mobilných užívateľov predstavuje až 90 percent návštevnosti web stránky netreba tento fakt podceňovať.  Existuje viacero stupňov optimalizácie web stánky na mobilné zariadenia. Pre jednoduchú web stránku stačí klasická responzivita. Tj. na malých obrazovkách sa obsah naskladá pod seba v poradí ako je na klasickej verzii webu a použije sa klasické mobilné menu. Druhým stupňom je prehodenie obsahu špeciálne pre mobilné telefóny a tablety aby návštevník Vašej web stránky sa dostal aj z mobilného telefónu na požadovaný obsah čo najrýchlejšie, do druhého stupňa patrí tiež úprava mobilného menu podľa požiadaviek, či úprava banerov pre mobilné rozlíšenie. Najvyššou úrovňou je ak vytvárame špeciálnu verziu web stránky pre mobily absolútne nezávislú od klasickej verzie web stránky. Prináša to mnoho výhod, ale prejaví sa to aj na zvýšenej cene za riešenie.

Copywriting

Kvalitný a profesionálny copywriting optimalizovaný pre SEO

Jenoduchá matematika ak dodáte texty vy neplatíte nič, ak ich budeme písať my, budete si za to musieť zaplatiť. Cena písania článkov je závislá od množstva a náročnosti textu. Tj. ak budeme musieť písať odborné texty budeme si musieť danú problematiku naštudovať a to zaberie čas. Z tohto dôvodu dudú odborné texty drahšie. Najviac Vás budú stáť SEO texty nakoľko tie už musí písať prípadne upravovať človek ktorý rozumie optimalizácií pre vyhľadávače.

Použité fonty a typografia

Dôležitosť použiťia vhodných fontov a typografie

V dnešnej dobe existuje veľký výber google fontov, ktoré sú zadarmo. V prípade ak máte špeciálne požiadavky na font písma na webe, alebo si prajete aby Vaša web stránka vyzerala luxusne budete si musieť zakúpiť licenciu na webové fonty, čo nemusí byť vždy lacná záležitosť.

Použitie fotiek

Tvorba web stránok a optimálne použitie fotiek

podobne ako pri textoch na web. Pokiaľ ich dodáte vy, neplatíte nič. Ak fotky nemáte prípadne sú v nevyhovujúcej kvalite, musíme fotky nájsť na fotobanke a musíme zaplatiť za ich licenciu. Našim klientom dávame niekoľko fotiek z fotobanky v závislosti od veľkosti riešenia v cene web stránky, ak ich budete požadovať viac, budete si musieť za ne priplatiť. Najviac Vás bude stáť ak dáme nafotiť konkrétne fotky napr. Vašj firmy, produktov, ľudí vo firme fotografom. Tu tiež platí čím lepšieho fotografa budete chcieť tým viac zaplatíte.

Náročnosť riešenia

Náročnosť riešenia - rozsah použitých technológií

Máme rozsiahle skúsenosti takže väčšina riešení webových stránok nie je pre nás náročná. Existujú však rôzne špecifické zadania, ktoré sú nie iba náročné naprogramovať, ale dôležité je vymyslieť aj čo najjednoduchšiu funkčnosť pre bežného užívateľa. Toto zaberie čas a tým sa zvýši aj suma, ktorú zaplatíte za web stránku.

Napĺňanie web stránok obsahom

Vašeu web stránku naplníme aj obsahom - profesionálne a rýchlo

Zase platí naplníte si web stránku sami neplatíte. Vzhľadom k tomu, ak nemáte skúsenosti alebo si obsah vyžaduje špeciálnu štruktúru a tým pádom aj znalosti budeme to musieť urobiť my. Cena za napĺňanie obsahom sa líši od náročnosti štruktúry obsahu, jeho rozsahu, ale aj to či si želáte optimalizáciu fotografií a iných prvkov.

Optimalizácia pre vyhľadávače

Dobré SEO znamená dobrá optimalizácia pre vyhľadávače

Jedna z najdrahších vecí pri tvorbe web stránok. Na túto časť sme vytvorili samostatnú sekciu viď SEO – optimalizácia pre vyhľadávače, ale v zásade platí čím máte väčšiu náročnejšiu konkurenciu tým bude optimalizácia náročnejšia a samozrejme aj drahšia.

Príprava na vysokú návštevnosť

Príprava na vysokú návštevnosť - použitie svg, cashovanie stránok, optimalizácia kódu

Pre bežný web nie je potrebná nakoľko počet návštevníkov bežnej web stránky málokedy presahuje číslo 100, ale v prípade ak očakávate, že sa návštevnosť web stránky bude pohybovať v desať až sto tisícoch je už nutné sa nad týmto zamýšľať. Čo ovplyvní cenu? Na vysokú návštevnosť už nestačí klasický web hosting, ale budete musieť sa poobhliadnuť po virtuálnom či dedikovanom serveri, čo môže spôsobiť výrazné navýšenie mesačných nákladov na prevádzku za web stránku, eshop, či internetový portál, a nielen to. Takéto webové riešenie bude musieť byť výrazne odľahčené aby bolo stabilné a zbytočne nezaťažovalo server. Tieto veci obnášajú množstvo hodín práce a väčšine prípadov vývoj riešenia na mieru aby obsahovalo iba nevyhnutné funkcionality.

Jazykové verzie a preklady web stránok

Zabezpečenie prekladov web stránok a ich následné publikovanie

TU je nutné mať v systéme mudul na multijazyčnosť znovu platí čím viac pod stránok a jazykových mutácií stránka má tým to bude drahšie. Texty v jazykových mutáciách stránky musí niekto naplniť. Pokiaľ si to urobíte sami platíte iba za nastavenie systému aby podporoval multijazyčnosť v prípade ak to robíme my platíte od množstva obsahu a náročnosti napĺňania. Ďalším faktorom bude skutočnosť či dodáte preklady textov vy, alebo budete požadovať preklady jazykových verzií od nás. Vplyv na cenu má aj náročnosť prekladu.

Často kladené otázky a opovede

Často kladené otázky a opovede

Aké otázky si často dávate pri tvorbe web stránok? My v onweb.sk Vám na nych zodpovieme

Mám starú web stránku viete mi ju vylepšiť alebo ju vytvoríte nanovo?

Závisí od toho ako a v čom je vaša súčastná web stránka naprogramovaná a aký rozsah zmien požadujete. Väčšinou však platí, že v prípade ak požadujete väčší rozsah zmien je cenovo výhodnejšie a menej časovo náročné vytvoriť novú web stránku. Dôvod je jednoduchý pokiaľ Vám predchádzajúci web robil niekto, kto sa tomu nerozumel, alebo si neoznačoval po sebe kódy, programátor bude musieť analyzovať kód a potom ho upravovať prípadne opravovať čo nie vždy je jednoduché najmä pokiaľ sa jedná o náročnejší projekt.

Mám vlastný návrh dizajnu web stránky naprogramujete mi ju?

ÁNO – poviete si požiadavky a nemáme problém vytvoriť čokoľvek podľa Vašej grafiky.

Mám vlastného programátora ale potrebujem navrhnúť dizajn

ÁNO – poviete nám Vašu predstavu o dizajne a my vytvoríme web dizajn podľa Vašich požiadaviek a našich skúseností.

Koľko bude stáť nová web stránka

Ako ste čítali vyššie cena web stránky sa skladá z mnohých faktorov, pokiaľ nevieme Vaše požiadavky a náročnosť projektu nedokážeme Vám dať cenu. V prípade ak máte záujem o cenovú ponuku neváhajte nás kontaktovať. Radi sa s Vami stretneme a preberieme možnosti. V prípade ak máte záujem o cenovú ponuku bez osobného stretnutia budete nám musieť zodpovedať dosť otázok, ktoré sme vysvetľovali vyššie.

Viete naprogramovať do web stránky aj funkcionality na mieru?

ÁNO – naprogramovať vieme čokoľvek avšak závisí to od Vašich požiadaviek, rozpočtu, požadovanej technológie a ďalších faktorov.

Ako rýchlo mi viete vytvoriť novú web stránku?

Najjednoduchšie web stránky s nie príliš náročnou grafikou a počtom pod stránok do 7 vieme vytvoriť už do 3-4 dní. Všetko je však závislé od Vašich požiadaviek rozpočtu a Vami dodaných materiálov a Vašej súčinnosti.

Prečo sa pri Vašom projekte rozhodnúť pre nás?

Prečo sa pri Vašom projekte rozhodnúť pre nás?

Prečo onweb.sk - Tvorba Web stránok, eshopov, marketingových materiálov

Rýchlosť vytvorenia

Chcete vytvoriť modernú a pútavú web stránku?

Rozsiahle skúsenosti

Tvorbe web stránok sa venujeme už mnoho rokov a pomohli sme už množstvu firiem.

Naprogramujeme takmer akúkoľvek funkcionalitu

Potrebujete na Vašu web stránku špeciálnu funkcionalitu, alebo modul? Naprogramujeme presne podľa Vašich požiadaviek.

Rozumieme optimalizácií pre vyhľadávače

Našli ste nás cez google? Pokiaľ sa zveríte do rúk nám, nájdu Vás vaši zákazníci rovnako ako ste vy našli nás.

Web stránky vytvárame podľa špecifika Vašeho segmentu

Každé podnikanie má svoje špecifiká. Nad Vašim podnikaním sa zamyslíme ako keby sme boli Váš zákazník a podľa toho sa pustíme do tvorby Vašej internetovej stránky.

Dodržiavame termíny

Pokiaľ sa dohodneme na určitom dátume spustenia web stránky a vy nám dodáte všetky potrebné podklady včas dodržíme termín. Snažíme sa odovzdávať web stránky s predstihom aby nám zostal čas na prípadné korektúry.

Ako prebieha spolupráca s nami

Ozvete sa nám - Tvorba web stránok Bratislava

Ozvete sa nám

Stretnutie a analýza Vašich potrieb - tvorba web stránok

Stretnutie a analýza Vašich potrieb

Tvorba web stránok - Návrh grafiky web stránky

Návrh grafiky web stránky

Tvorba a Programovanie web stránky - Bratislava a okolie

Programovanie web stránky

Tvorba web stránky a spustenie webu do sveta

Spustenie webu do sveta